جشنواره ۵۰٪ تخفیف فرانش به مدت محدود

جشنواره ۵۰٪ تخفیف فرانش محدود

0 روز 0 ساعت 0 دقیقه 0 ثانیه

شروع یادگیری

با آموزش دیجیتال از طبیعت مراقبت کن! + برنده قرعه‌کشی

شاید یکی از سخت‌ترین کارهای دنیا پیدا کردن کسی باشد که از آلودگی  هوا خوشش بیاید! با وجود اینکه قریب به اتفاق مردم به دنبال آب و هوایی پاکند اما کمتر کسی هم پیدا می‌شود که برای حفظ آن دست به اقدامی موثر بزند. روز درختکاری بهانه‌ای است تا در بین دغدغه‌های روزمره‌مان یادی هم از درختان کنیم و در مراقبت و افزایش تعدادشان بکوشیم.

جالب است بدانید که روز درختکاری تنها مختص به ایران نیست و تقریبا در سراسر دنیا، مردم چنین روزی را با کاشت نهال جشن می‌گیرند. در حقیقت آنچه ما به عنوان روز درختکاری می‌شناسیم را یک کشیش محلی در سال ۱۸۰۵ در دهکده‌ای اسپانیایی بنا نهاد. این حرکت ۶۲ سال بعد، در شهر نبراسکا توسط روزنامه‌نگاری به نام «جولیوس استرلینگ مورتون» که تلاش‌هایش باعث کاشت ۱ میلیون نهال شد، به عنوان نمادی برای حفاظت از طبیعت ثبت گردید و تبدیل به روز درختکاری امروزی شد.

نکته جالبی که در خصوص روز درختکاری کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد، نمادین بودن آن است. قرار نیست که در طول سال با خودرو شخصی و یا هر فعالیت دیگری به طبیعت آسیب بزنیم و در آخر سال با کاشتن یک نهال احساس کنیم که وظیفه‌ای که در قبال طبیعت داریم را انجام داده‌ایم. شما می‌توانید با پرهیز از حرکت با خودرو به صورت تک سرنشین، مرور مجلات و برنامه‌های آموزشی به صورت دیجیتالی و همچنین انجام کارهای اداری و بانکی به صورت اینترنتی از آسیب به طبیعت جلوگیری کنید و در روز درختکاری با خیال راحت از اینکه در حفظ محیط زیستتان نقش دارید به خود افتخار کنید.

ما در فرانش در چنین راهی قدم برمی‌داریم و تلاش می‌کنیم تا با ساخت بستری دیجیتال برای آموزش مهارت‌های متنوع، از قطع درختان به منظور تولید کاغذ برای جزوه، کتاب‌های کمک درسی و آموزشی کاسته شود.

 

از روز یادگیری دیجیتال به روز درختکاری

اگر به‌خاطر داشته باشید، چندی پیش به مناسبت روز یادگیری دیجیتال از شما فرانشی‌ها سوالاتی پرسیدیم. اکنون در روز درختکاری به کسانی که به آن سوالات پاسخ داده‌اند به قید قرعه جوایزی را اهدا می‌کنیم. درکنار ده‌ها جایزه‌ای که به صورت شارژ نقدی حساب فرانش به شرکت‌کنندگان اهدا می‌شود، یک دستگاه کتاب‌خوان کیندل آمازون به عنوان هدیه ویژه (از بین کسانی که بیش از ۱۵۰ امتیاز کسب کرده‌اند) هم در نظر گرفته بودیم تا سهم خود در تقویت فرهنگ دیجیتالی را بیش از پیش نشان دهیم.

کیندل
کیندل

براساس قرعه‌کشی که امروز در فرانش انجام شد، از میان تعداد کثیری از کاربران عزیزی که در برنامه روز یادگیری دیجیتال شرکت‌کرده بودند، قرعه هدیه ویژه به نام آقای «مهران عسکری» از استان یزد، درآمد و به ایشان کتاب‌خوان کیندل آمازون تعلق گرفت.

نظر شما درمورد روز درختکاری چیست؟ برایمان بنویسید که چگونه از طبیعت حفاظت می‌کنید.

سروش پویان‌فر

سروش پویان‌فر

آشنایی من با دنیای دیجیتال به اولین کامپیوترم که پنتیوم 2 بود، برمی‌گردد. همزمان با افول وبلاگ‌نویسی فارسی از آخرین بازمانده‌هایش شدم و همچنان سال‌هاست که رسیدن به رویاهایم را از راه نوشتن دنبال می‌کنم. با این فرق که قبل‌تر، به دنبال هیجان بودم و امروز برای رسیدن به آرامش، سراغ هر کوچه‌ای را می‌گیرم!

5 دیدگاه

 • شما دستگاه کیندل رو جایزه دادید. ببخشید اشتباه شد?

  پاسخ

 • کیندل مگه رایگان نیست!!!؟
  وقتی کتاب از آمازون بخری، دو نسخه داره که یکیش دیجیتال هست و میتونی تو کیندل بخونیش.
  آیا کتابی هم به ایشون جایزه دادید؟

  پاسخ

 • با این کار درخت ها قطع نمیشود و محیط زیست خوبی خواهیم داشت و به دنیای تکنولوژی کمک خواهیم کرد به جای قطع درخت ها بیاید درخت بکارید تا به محیط زیست و دنیا تکنولوژی کمک کنید

  پاسخ

 • متاسفانه امتیاز من 140 شد و نتونستم تو قرعه کشی شرکت کنم , امیدوارم خوب ازش استفاده کنی دوست عزیز

  پاسخ

 • به دست خود درختی می‌‌نشانم
  به پایش جوی آبی می‌‌کشانم ….

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید