جشنواره ۵۰٪ تخفیف فرانش به مدت محدود

جشنواره ۵۰٪ تخفیف فرانش محدود

0 روز 0 ساعت 0 دقیقه 0 ثانیه

شروع یادگیری

هفت کاری که موفق‌ها برای حفظ آرامش انجام می‌دن

استرس نقش بزرگی در زندگی خیلی از آدم‌ها داره، و وقتی کسی چنین مشکلی داره بد نیست که ببینه ریشهٔ این استرس چیه و چطور می‌تونه جلوش رو بگیره. حیرت‌انگیزه که چقدر پژوهش و چقدر دانش عمومی در این‌باره وجود داره که مردم برای حفظ آرامششون ازش کمک نمی‌گیرن. در اینجا هفت روش خیلی موثر که آدم‌های موفق برای حفظ آرامش به کار می‌بندن رو می‌گم.

۱. قدردان باش

موفق‌ترین آدم‌ها، با ارزش دادن به چیزی که دارن آرامش خودشون رو حفظ می‌کنن نه اینکه مرتب دنبال چیز جدیدتری باشن، و این رو درک می‌کنن که قدر چه چیزهایی در زندگی‌شون رو باید بدونن. شاید فقط یک‌چهارم موفقیت کاری آدم وابسته به هوشش باشه. سه‌چهارم دیگه به این بستگه داره که چقدر به رفتارت اهمیت می‌دی، چقدر با دیگران ارتباط برقرار می‌کنی، و اینکه چقدر استرست رو کنترل می‌کنی.

۲. خوشبین باش

فکرهای خوب احتمال کمتری داره به استرس آلوده بشن، و به همین خاطر هست که آدم‌های موفق با تمرکز روی فکرهای خوب خودشون رو آروم نگه می‌دارن. تو هم همین کار رو بکن و وقتی فکرت درگیره یا اضطراب داری به یه چیز مثبت فکر کن و مدتی مشغولش باش. اون فکر مثبت می‌تونه اتفاقی باشه که منتظرشی، یا یه خاطرهٔ شاد، یا چیزی شبیه به اینها. خودت می‌بینی که کمی خیال‌پردازی چقدر برای آدم مفیده.

۳. صبور باش

عجله کار شیطونه. وقتی که می‌بینی اگر کارها به روال عادی خودش طی بشه چقدر کار می‌شه انجام داد، چرا الکی بی‌قراری می‌کنی؟ یاد بگیر که کمتر عجله به خرج بدی. اگر واقعا اضطراب داری، کمی از سرعت کارهای اون روز کم کن. وقت اضافی توی برنامه‌ات بچین و وقتی مشغول کار نیستی سر خودت رو گرم کن. شاید بهتر باشه سراغ وقت‌تلف‌کنی بزرگی مثل فیسبوک نری، اما یه چیز کوچیک که حواست رو کمی پرت کنه دقیقا همون چیزیه که لازم داری.

۴. سخت کار کن

وقتی مغزت مشغول حل مساله است، دیگه جای زیادی برای بی‌قراری و اضطراب نداره. آدم‌های موفق برای حفظ آرامششون می‌رن سراغ یکی از چیزهایی که معمولا توش مهارت خوبی دارن: سخت کار کردن. تمرکز روی یه کار که توجه کاملت رو می‌طلبه کمکت می‌کنه که آرامشت رو حفظ کنی. اگر کاری نداشته باشی که درگیرت کنه، راهی پیدا کن که درگیرکننده بشه. بعد خودت رو به حدی در کار غرق کن که نه فقط آرومت کنه، بلکه روز کاری هم قبل از اون که بفهمی تموم بشه.

۵. شبانه‌روزی کار نکن

آدم‌های موفق برای حفظ آرامش کارشون رو همون جایی انجام می‌دن که باید: سر کار. بعد از اینکه از دفتر بیرون اومدن برای باقی روز دیگه رهاش می‌کنن. این یعنی کار اضافه با خودت خونه نبری، و حتی اگه لازم بود گوشیت رو چند ساعتی خاموش کنی. اگر داری هر ۵ دقیقه ایمیلت رو چک می‌کنی، واقعا ساعت کاریت تموم نشده. فقط داری روز کاری خودت رو کش می‌دی بدون اینکه براش اضافه حقوق بگیری.

۶. همیشه آماده باش

آماده بودن کلید موفقیته، و همین‌طور کلید زندگی بدون اضطراب. آدم‌های موفق برای اینکه آرامش خودشون رو حفظ کنن همیشه برای هر چیزی که ممکنه پیش بیاد خودشون رو آماده می‌کنن. اگر قراره ارائه انجام بدی، برای حفظ آرامش خودت هم که شده جلوتر تمومش کن و حسابی تمرین کن. یکی از دلایلی که آدم‌ها آرامش ندارن همینه که برای کاری که اون روز می‌خوان انجام بدن آماده نیستن. پس همیشه آماده باش.

۷. راضی‌ باش

راضی بودن، هم از خودت و هم از دنیای اطراف، یکی از بهترین راه‌هاییه که آدم‌های موفق ازش آرامش می‌گیرن. رسیدن به رضایت اصلا راحت نیست. برای رسیدن بهش لازمه که خودت رو درک کنی، درک کنی که قدرت چه کارهایی رو داری و چه چیزهایی از کنترلت خارجه. برای رسیدن به رضایت هیچ راه واحدی وجود نداره؛ کافیه به هزاران کتاب موفقیت و راز زندگی توی کتاب‌فروشی‌ها نگاهی بندازی تا این رو بفهمی. وقتی تو تلاش خودت رو بکنی و راه‌های مختلف رو امتحان کنی بالاخره یکی جواب می‌ده. اگر بتونی به خودت یاد بدی که راضی باشی، زندگی و به خصوص کار برات خیلی راحت‌تر می‌گذره.

فرانش

بدون دیدگاه

 • مطالب واقع ساده و پر معنی هستن سپاس.

  پاسخ

 • دوره خوبی ، مطالب خوبی داره
  امید وارم متن به واقعیت تبدیل بشه چون ما اینقدر صبور بودیم که که دیگه داریم می پوسیم
  همین که اینجا نظر میدیم یعنی هنوز قدر دانیم و نا امید نشدیم
  اما چرا هر کاری که من شروع میکنم به مشکل میخوره و در نهایت به جاری نمی رسه
  زندگی من شده سراسر ریسک های کوچک و بزرگ که توشن تجربه های زیادی کسب کردم ولی الان دستم خالیه
  کاش کاش کاش …

  پاسخ

 • بله می تونه کمک کنه.
  شما تاریخچه کامپیوتر رو بخون یا نه تاریجچه تلفن و…
  اگر تو یه کشوری اینترنت استفاده نشه و یه شخص می خواد یک سایت طراحی کنه و این یک ایده جدید برای تشویق مردم برای استفاده از اینترنت این یک فرصت برای رسیدن به موفقیت هست.
  همیشه ایده های جدید به اوج موفقیت میرسه مثل سیستم عامل اندروید و یا وای فای و … .

  پاسخ

 • مطلب خوبی بود، ولی
  میگم این مقالات آیا ربط به محیط داره؟ آیا میتونه روش تاثیر بگذاره؟
  فرض کنیم توی یه کشور هیچ کسی اینترنت استفاده نکنه. ولی یه شخص هدفش اینه که یه سایت بسازه و با اون به موفقیت برسه ! آیا این قوانین و مقالات که برای موفقیت نوشته شدن به اون شخص میتونه کمک کنه؟

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید