مدت زمان تقریبی مطالعه: ۱ دقیقه

اینفوگرافیک: یادگیری دیجیتال

یادگیری دیجیتال در دنیای امروز چه مزایایی دارد؟ نقاط ضعف آن چیست؟ متن موثرتر است یا تصویر؟ تولید آن چه نکاتی دارد؟

آموزش تصویری گرچه نسبت به آموزش متنی تولید زمان‌برتری دارد و کار سخت‌تری است، اما یادگیری با آن برای ۸۰٪ از آدم‌ها راحت‌تر از متن است و به خوبی در ذهن‌شان جا می‌افتد. همین کیفیت یادگیری است که آن را جذاب می‌کند و کار پیدا کردن و تهیه تصاویر و نمودارهای لازم به زحمتش می‌ارزد.

آموزش تصویری یک قالب مشخص ندارد و می‌توان آن را در شکل‌های مختلفی تولید و عرضه کرد، مثلا اینفوگرافیک، پاورپونیت و اسلاید، و آموزش ویدیویی. اشتراک‌گذاری آن هم راحت‌تر انجام می‌گیرد و یادگیرنده‌ها این اطلاعات راحت را با هم به اشتراک می‌گذارند. البته با این مشکل هم روبرو است که به دلیل تصویری بودن محتوا (چه عکس و چه فیلم آموزشی)، برای موتورهای جستجو از جمله گوگل قابل درک نیست و در زمینه سئو یا بهینه‌سازی موتور جستجو به مشکل برمی‌خورد و برای سئوی آن باید زحمت اضافه‌ای کشید، که مثال خوب آن همین متن توضیحی است.

زهرا حاتمی

زهرا حاتمی

ویرجینیا وولف در کتابی میگه: «اگر زنی می‌خواهد داستان‌نویسی کند، باید حتماً پول و اتاقی از آنِ خود داشته باشد». برای زندگی من به عنوان یه دختر گیلک، کم‌تر چیزی مانع محسوب میشه. نوشتن شاید تنها علاقه قلبی من نباشه اما عمیق‌ترینش هست.

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  1. امیر حسین عابدینی

    واقعا جالب بود،متشکرم.