جشنواره ۵۰٪ تخفیف فرانش به مدت محدود

جشنواره ۵۰٪ تخفیف فرانش محدود

0 روز 0 ساعت 0 دقیقه 0 ثانیه

شروع یادگیری

تبریک روز پدر 96

یه نفر کوچیک میشه تا تو بزرگ بشی!

وقتی بچه بودم، همیشه فکر می‌کردم که پدر و مادر همه پیر می‌شن جز پدر و مادر من! هرچند خنده‌داره اما این فکر که پدر و مادر من هم روزی موهاشون سفید می‌شه انقدر بزرگ و تلخ بود که نخواستم باورش کنم. انگار که داشتنِ همچین عقیده‌ای در واقعیتِ دنیا تغییری ایجاد می‌کنه.

سال پیش بود که پیش با یکی از دوستانم در همین مورد حرف می‌زدم. تصور می‌کردم فقط من همچین فکری در بچگی داشتم اما دوستم هم گفت که اون هم در کودکی چنین افکاری داشته و نمی‌خواسته هیچوقت فکر کنه که پدر و مادرش پیر می‌شن.

fathers-day-dad-with-kids_ulu8l4

در حین اینکه حرف می‌زدیم متوجه شدم هرچی ماها بزرگ‌تر شدیم، فهمیدیم که پدر و مادرهای ما مثل بقیه آدما، کامل نیستن و اون‌ها هم ضعف‌هایی دارن، سنشون زیاد میشه و پیر می‌شن اما با این وجود هیچوقت کاری نکردیم تا نشون بده که متوجهیم موندنی نیستن! همیشه جوری رفتار می‌کنیم که انگار پدر و مادرها تا ابد پیش ما هستن.

اینطوری شد که برنامه‌ام برای روز پدر اون سال تغییر کرد. حس کردم این روز برای من جایگاه خاصی پیدا کرده که قبلا نداشت. نه از این بابت که قصد داشته باشم کار متفاوتی برای پدرم انجام بدم؛ بلکه با فکر به اینکه چقدر هرجور که تونست برام زحمت کشید و رفاه خودش رو به رفاه من بخشید، دلم براش یهویی تنگ شد.

پس نخواستم روز پدر رو کلیشه‌ای برگزار کنم. برای همین کادویی نگرفتم بلکه از فرصت روز تعطیل استفاده کردم و باهم رفتیم بیرون. کافه‌ای رفتم که پاتوق همیشگیم با دوستانم بود. نشستیم و گپ زدیم. اول نه اون راحت بود و نه من اما بعد از چند دقیقه فهمیدم که پدرم خیلی از فاکتورهایی که من از یه دوست انتظار دارم رو داره. خیلی خوش گذشت، اما از اینکه بعد از گذشت این همه سال تازه به این فکر افتاده بودم که به پدرم توجه کنم از دست خودم یکم دلگیر شدم. البته باز خوشحالم از اینکه این شانس رو داشتم تا مثل یک دوست با پدرم حرف بزنم.

dakhele-blog

هیچکس کامل نیست! پدر و مادرها هم نقص‌ها و ایرادهایی دارن، بعضی‌هاشون سخت گیرن، بعضیاشون بداخلاقن، اما یه نکته مشترک رو قریب به اتفاقشون دارن؛ اون اینه که هر کدومشون به روشی، برای ماها هرچه در توانشون بود رو انجام دادن. بعضیاشون بهترین معلم های زندگیمون بودن. پس بهترین کادویی که می‌تونیم به پدرهامون بدیم اینه که با هر سنی که داریم بهشون بگیم که از زحماتشون آگاهیم و می‌دونیم که چه کارهایی برامون کردن. بیاین امسال هم کار متفاوتی برای پدرهامون بکنیم!

 

قشنگ‌ترین خاطره‌ای که از پدرتون دارید چیه؟

سروش پویان‌فر

سروش پویان‌فر

آشنایی من با دنیای دیجیتال به اولین کامپیوترم که پنتیوم 2 بود، برمی‌گردد. همزمان با افول وبلاگ‌نویسی فارسی از آخرین بازمانده‌هایش شدم و همچنان سال‌هاست که رسیدن به رویاهایم را از راه نوشتن دنبال می‌کنم. با این فرق که قبل‌تر، به دنبال هیجان بودم و امروز برای رسیدن به آرامش، سراغ هر کوچه‌ای را می‌گیرم!

9 دیدگاه

 • پدرم مهربونترین آدم دنیا بود …..
  با اینکه سن کمی داشتم ارتباط خیلی نزدیک و صمیمی باهاش داشتم …
  هر روز نزدیک ساعت 4 که میشد لحظه شماری میکردم از سر کار بیاد تا کلی باهاش وقت بگذرونم.
  هیچ چیزی و هیچ کسی درگذر زمان نتونست جای خالی پدر رو برام پر کنه ):
  ** مهم اینه که هر چه در توانت بود رو برام انجام دادی بابا **

  پاسخ

  • متاسفانه این روزها آدم‌ها انقدری که در فضای مجازی وقت‌شون رو wرف چت با آدم‌های غریبه، کامنت‌های بی‌مورد گذاشتن و ریپلای های بی‌مورد صرف می‌کنن، یک دهم این وقت رو با پدر و مادرشون صرف نمی‌کنن. انقدری که با آشنا و ناآشنا در فضای مجازی گپ میزنن، یک دهمش هم با خانواده خود گپ نمیزنن. در کل فضای مجازی باعث شده به کل گرانبهاترین افراد زندگیمون رو به دست فراموشی بدیم و فقط وقت ناهار و شام و موقع پول خواستن و … با اونا ارتباط برقرار کنیم.

 • پیشنهاد خوبیه و به نظرم برای نسل‌های جدید موثرتر هست.

  پاسخ

 • ننننننننهههههههههههههههههه

  پاسخ

 • وااااااااااااااااااااااااااااااای

  پاسخ

 • وقتی می فهمیم چقدر کم به پدرمون توجه کردیم که دیگه کنارمون نیستن…
  کاش زودتر به فکر بیفتیم…

  پاسخ

 • خیلی خوب بود..پرازحس..باباها بهترینند….

  پاسخ

 • خیلی خوب بود
  ولی متاسفانه تو این سالها اینقدر از همه جنبه‌ها از پدرم فاصله گرفتم که نمیتوتم تصور این سطح از ارتباط رو داشته باشم

  پاسخ

 • متنی زیبا، اشاره به واقعیتی قشنگ (که همه‌ی پدرها با وجود همه نقص‌ها هرچه در توانشون بود رو برامون انجام دادن) و کاری زیبا (که آدم با باباش بره کافه)
  هرچند من جرات انجام این کارو ندارم :)) هم این که مطمئنم صحبتامون به دعوا می‌کشه، هم این که مطمئنم بابام با دیدن قیمت منوی کافه یا از کافه می‌ره بیرون یا با من دعوا میکنه و دیگه نمیذاره من برم کافه :))

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید