وقتی بچه بودم، همیشه فکر می‌کردم که پدر و مادر همه پیر می‌شن جز پدر و مادر من! هرچند خنده‌داره اما این فکر که پدر و مادر من هم روزی موهاشون سفید می‌شه انقدر بزرگ و تلخ بود که نخواستم باورش کنم. انگار که داشتنِ همچین عقیده‌ای در واقعیتِ دنیا تغییری ایجاد می‌کنه.

سال پیش بود که پیش با یکی از دوستانم در همین مورد حرف می‌زدم. تصور می‌کردم فقط من همچین فکری در بچگی داشتم اما دوستم هم گفت که اون هم در کودکی چنین افکاری داشته و نمی‌خواسته هیچوقت فکر کنه که پدر و مادرش پیر می‌شن.

fathers-day-dad-with-kids_ulu8l4

در حین اینکه حرف می‌زدیم متوجه شدم هرچی ماها بزرگ‌تر شدیم، فهمیدیم که پدر و مادرهای ما مثل بقیه آدما، کامل نیستن و اون‌ها هم ضعف‌هایی دارن، سنشون زیاد میشه و پیر می‌شن اما با این وجود هیچوقت کاری نکردیم تا نشون بده که متوجهیم موندنی نیستن! همیشه جوری رفتار می‌کنیم که انگار پدر و مادرها تا ابد پیش ما هستن.

اینطوری شد که برنامه‌ام برای روز پدر اون سال تغییر کرد. حس کردم این روز برای من جایگاه خاصی پیدا کرده که قبلا نداشت. نه از این بابت که قصد داشته باشم کار متفاوتی برای پدرم انجام بدم؛ بلکه با فکر به اینکه چقدر هرجور که تونست برام زحمت کشید و رفاه خودش رو به رفاه من بخشید، دلم براش یهویی تنگ شد.

پس نخواستم روز پدر رو کلیشه‌ای برگزار کنم. برای همین کادویی نگرفتم بلکه از فرصت روز تعطیل استفاده کردم و باهم رفتیم بیرون. کافه‌ای رفتم که پاتوق همیشگیم با دوستانم بود. نشستیم و گپ زدیم. اول نه اون راحت بود و نه من اما بعد از چند دقیقه فهمیدم که پدرم خیلی از فاکتورهایی که من از یه دوست انتظار دارم رو داره. خیلی خوش گذشت، اما از اینکه بعد از گذشت این همه سال تازه به این فکر افتاده بودم که به پدرم توجه کنم از دست خودم یکم دلگیر شدم. البته باز خوشحالم از اینکه این شانس رو داشتم تا مثل یک دوست با پدرم حرف بزنم.

پیشنهاد فرانش به شما
نقاب ظاهرسازی

dakhele-blog

هیچکس کامل نیست! پدر و مادرها هم نقص‌ها و ایرادهایی دارن، بعضی‌هاشون سخت گیرن، بعضیاشون بداخلاقن، اما یه نکته مشترک رو قریب به اتفاقشون دارن؛ اون اینه که هر کدومشون به روشی، برای ماها هرچه در توانشون بود رو انجام دادن. بعضیاشون بهترین معلم های زندگیمون بودن. پس بهترین کادویی که می‌تونیم به پدرهامون بدیم اینه که با هر سنی که داریم بهشون بگیم که از زحماتشون آگاهیم و می‌دونیم که چه کارهایی برامون کردن. بیاین امسال هم کار متفاوتی برای پدرهامون بکنیم!

 

قشنگ‌ترین خاطره‌ای که از پدرتون دارید چیه؟