جشنواره ۵۰٪ تخفیف فرانش به مدت محدود

جشنواره ۵۰٪ تخفیف فرانش محدود

0 روز 0 ساعت 0 دقیقه 0 ثانیه

شروع یادگیری

بازاریابی درونگرا چیست؟ نیازمند زمان و خلاقیت؟! آموزش جامع 2020

امروزه چگونه باید بازاریابی کرد؟ مثل همیشه: با خلاقیت!

 

بازاریابی درونگرا به زمان و خلاقیت نیاز دارد.

بسیاری از بازاریابها که وارد عرصه ی بازاریابی درونگرا میشوند انتظار دارند این مسیر را مملو از موفقیت یک شبه بیابند، بتوانند در تویتر ثبت نام کنند و خدمات نرم افزاری خریداری کنند و سپس شاهد این باشند که Lead (لید یا سرنخ در علم بازاریابی) سرازیر شوند!

اینطور نیست!

بازاریابی درونگرا به زمان و خلاقیت نیاز دارد. در واقع خلاقیت همواره موعلفه ی حیاتی بازاریابی و در نتیجه تفاوت تعیین گر بین گروه بازاریابی موفق و غیرموفق بوده است. قبل از شروع باید از چهار تغییر اخیر مطلع گردید.

1. ابزارهای متفاوت بازاریابی درونگرا

ابزارهای مورد نیاز برای رسیدن به موفقیت در بازاریابی کمی تغییر یافته اند. قطعا منظورم این نیست که کانالهای سنتی فاقد ارزش میباشند. کانالهای جدید اینجا هستند تا بمانند و جهت درک و صحت انجام کارها به انها نیاز است.

وبسایت ← دسترسی یا اکسس 7/24 بینظیر است و جایگزین چیزهایی نظیر کاتالوگ ، پشتیبانی تلفنی و غیر شده است.

بازاریابی با ایمیل ← جایگزین چیزی که قبلا در صندوق پستی دریافت میکردیم شده ( انجام آن ارزانتر و اسانتر میباشد.)

SEO← بهینه سازی سایت برای این که در صفحه نخست گوگل با عبارات کلیدی مد نظر خود قرار گیرید.

ویدیو انلاین ← به مرور جایگزین کاربردهای مشخص تلویزیون میشود ( اجرای آن ارزانتر و اسانتر است)

رسانه های اجتماعی ← مانند بازاریابی دهان به دهان است، با این تفاوت که یک نفر صحبت می کند و صد ها یا هزاران نفر آن را میشوند.

 

2. باید مخاطبان خاص خود را بشناسید و آن ها را هدف گذاری کنید.

2. رویکرد هدفگیری همه دیگر قدیمی شده، نه تنها بسیار پر هزینه است بلکه اجرای آن در عمل ممکن نیست. ابزارهایی که پیشتر در در این نوشته آمده میتواند به شما در یافتن یک مخاطب هدف کمک کند اما لازمه ی آن این است که در رسیدن به ان مخاطب هدف خلاق باشید.

 

3. تغییرات بیشتر برای موفقیت

همه میدانیم هرچه بیشتر در کاری تمرین کنیم در ان بهتر خواهیم بود. کاملا منطقی است اگر 100 دارت را پرتاب کنیم احتمال اینکه به خال بزنیم، از پرتاب تنها یک دارت بیشتر خواهد بود. باور داریم که خلق محتوای منحصربفرد ( بلاگ- محتوای ویدیو – تحقیق و غیره) ستون اساسی بازاریابی درونگراست و دلایل بسیاری برای این موضوع وجود دارد.

 

• بلاگ نویسی به SEO کمک می کند. به ویژه وقتی با هدف گیری کلید واژه های طولانی باشد، محتوای جدید برای گوگل کمک میکند و افراد به پست های جالب بلاگ دسترسی میابند.

• محتوای جدید به معنی ترافیک بیشتر میباشد. چه دلیلی دارد بازدیدکننده ای که قبلا کل وب سایت شما را خوانده بازگردد؟

• درگیر کردن (Engagement) بازدیدکننده: بازدید کننده ها میتوانند اظهار نظر کنند، رایگان مشترک شوند یا اشتراک خریداری کنند و از طریق رسانه اجتماعی اشتراک گزاری کنند.

نکته این است بار اول که این کار را انجام میدهید عالی نخواهید بود اما مجبور هم نیستید عالی باشید. در مورد فرانش خلق محتوا یک استراتژی بازاریابی است. هر چه ارزش بیشتری ایجاد کنیم در کانالهای بیشتری پدیرفته میشویم. احتمال اینکه ما را پیدا کنند بیشتر میشود. بنابراین با داشتن مخاطب بیشتر باعث قدرت بیشتر و شهرت برند میشویم.
به پرتاب آن دارتهای خلاق ادامه دهید برخی از انها به هدف اصابت میکنند و برخی اصابت نمیکنند. بخاطر بسپارید که به واسطه ی تجزیه و تحلیل این ابزارها متوجه میشویم موفقیت در گرو کدام کار است و ان کار را انجام میدهیم و کمتر به کاری که موفقیت کمتری بهمراه دارد اقدام میکنیم. مانند اولین باری که سوار دوچرخه شدید و روز به روز در دوچرخه سواری بهتر شدید و مانند روز اول خود نیستید.

در رکود جهانی بودجه کمتر میباشد.

این نکته ی نهایی است که به پدیرفته شدن بسیاری از دلایلی که پیشتر اورده شد با چنین سرعت بالایی کمک کرده است. تکنولوژی امروز ما بسیار پیشرفته تر از در 10 سال گدشته میباشد. در فضای اقتصادی دشوار امروز یک کسب و کار کوچک که با گزینه پرداخت اجاره ماهیانه یا انجام بازاریابی سنتی روبرو شود، همواره پرداخت اجاره را انتخاب میکند.

برخی از شاخصهای پیشتاز نشان میدهد که اوضاع بهتر میشود اما هنوز از این رکود بیرون نیامده ایم. اگر تا کنون موفق بوده اید ثابت کرده اید که باهوش تر، از لحاظ مالی زیرک تر ، دارای برند مشهور تر و خوش اقبال تر از رقبا بوده اید.

اینترنت یک مد زودگدر نیست که به محض تثبیت این پایگاه از میان برود. نسلهای جوان پذیرای اینترنت بسیار پرسرعت بوده اند. سرانجام با قابلیت انجام کارها بطور ارزانتر و هدفمند تر و با تجزیه و تحلیل بهتر میدانیم که اینترنت ماندنی است. اگر بازاریاب خلاقی هستید و میتوانید با این تغییرات سرراست سازگار شوید میتوانید موفق شوید و خواهید شد.

___________

راستی، شما علم و هنر و سواد خودتون رو چطوری به دیگران معرفی می کنین؟

اگر علاقه به این دارین که بتونین در ارائه‌ی توانایی هاتون موفق تر باشین یا به ویژه اگر به مسائل بازاریابی علاقه دارین،

حتما دوره های مربوط به بازاریابی درونگرا  ما رو یاد بگیرین 🙂

مرتضی شایق

مرتضی شایق

مدیر دیجیتال مارکتینگ

فعال در دیجیتال مارکتینگ در تخصص‌های: SEO (بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجوگر)، SEM (بازاریابی در موتورهای جستجوگر)، UX (تجربه کاربری)

1 دیدگاه

  • سلام ممنونم از مقالتون
    فقط تعدادی غلط املایی وجود داره

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید