جشنواره ۵۰٪ تخفیف فرانش به مدت محدود

جشنواره ۵۰٪ تخفیف فرانش محدود

0 روز 0 ساعت 0 دقیقه 0 ثانیه

شروع یادگیری

دانش کسب‌وکار و پیشرفت شغلی

با دانش کسب‌وکار در شغلت پیشرفت کن!

به‌نظرت بهترین منابع ممکن برای یادگیری چه افرادی هستند؟ خیلی از ما به‌صورت مداوم و البته ناخودآگاه به دنبال جواب این سوال می‌گردیم. یعنی در جمع‌های کاری و حتی دوستانه وقتی متوجه می‌شویم یک نفر حرف‌های جالب جدیدی می‌زند، بی‌اختیار گوش‌هایمان تیز می‌شود تا ببینیم چه چیزهای دیگری برای گفتن دارد. شاید به این شکل در پی یافتن بهترین منبع یادگیری هستیم.

شاید باورتان نشود ولی سرشارترین منابع یادگیری دشمن‌های شما هستند! بله افرادی که در اکثر موارد نوع زندگی‌کردنشان را دوست ندارید یا حتی از آن‌ بیزارید. می‌پرسید، چرا و چگونه چنین چیزی ممکن است؟ ادامه این مطلب را بخوانید تا بیشتر برایتان توضیح دهیم.

 

سبک‌های متفاوت، چیزهای جدید

هر کدام از ما براساس شیوه‌ای که زندگی می‌کنیم، تجربیات مختلفی کسب می‌کنیم. تجربیاتی که ما را مثل چکش شکل و فرم می‌دهند. شیوه‌های زندگی هم تمام شدنی نیستند و شاید به ازای هر نفر یک سبک زندگی وجود داشته باشد. این یعنی مسیر زندگی هرکسی فارغ از مقام و جایگاه اجتماعی، یک منبع سرشار از  یادگیری است!

هرچه سبک زندگی فردی با شما تفاوت بیشتری داشته باشد شکست‌ها و سایر تجربیات او هم با شما بیشتر فرق دارد. لزوما البته نباید کسی حتما دشمن‌تان باشد تا بفهمید سبک زندگی‌اش با شما متفاوت است. آن جمله صرفا به این معنی است که شما باید ذهن‌تان را تربیت کنید تا از هرکسی و هر چیزی بتوانید یاد بگیرید.

 

جشنواره آموزش‌های کسب‌وکار

این‌ها را گفتیم که به این نتیجه برسیم:«مهم نیست چه شغلی دارید یا اصلا می‌خواهید چه‌کاره شوید حتی مهم‌ نیست چه هدفی دارید، آنچه اهمیت دارد این است که برای رشدتان از همه تجربیات بدردبخور استفاده کنید».

این هفته در فرانش تمرکز ما روی آموزش‌های کسب‌وکار است. در آموزش‌های حوزه کسب‌وکار، ترفندها و مفاهیم زیادی هستند که با یادگیری آن‌ها می‌توانید به رشد‌ خودتان کمک کنید؛ حتی اگر به‌دنبال کارآفرینی یا مدیریت کسب‌وکار نباشید.

برای افزایش تمایل کاربران برای یادگیری دوره‌های کسب‌وکار همه آموزش‌های این بخش تا پایان روز دوشنبه ۱۳ شهریور ماه سال جاری، شامل ۲۰ درصد تخفیف خواهند بود.

در اینجا به چند نمونه از آموزش‌های حوزه کسب‌وکار که برای همه ما مفید است اشاره می‌کنیم (که این دوره‌ها را از وبلاگ فرانش با ۳۰ درصد تخفیف می‌توانید تهیه کنید):

 

● برنامه‌ریزی بهتر

بارها شده‌ که برای انجام کارهایمان برنامه‌ریزی می‌کنیم اما نمی‌توانیم به‌موقع به موعد آن‌ها برسیم. کاوه یزدی فرد مربی کارآفرینی دوره جالبی در این زمینه دارد که درمورد روندهای ذهنی و فرآیندهای مغزی ما اطلاعات بهتری می‌دهد که به کمک آن می‌توانیم برنامه‌ریزی‌های خود را بهبود ببخشیم.

 

● هدف‌گذاری به روش OKR

بسیاری از شرکت‌های بزرگ دنیا مثل گوگل از سیستم OKR برای بهبود فرآیندهای کاری خود استفاده می‌کنند. کاربرد OKR اما تنها به کسب‌وکارها محدود نمی‌شود و می‌توان بهره زیادی از آن در زندگی شخصی برد. به کمک OKR مسیرهای پیش‌رو را به نقشه‌های ملموس‌ و قابل تصورتری تبدیل کنید.

 

● مدیریت زمان

مدیریت زمان چیز تازه‌ای نیست و همه اهمیت آن را می‌دانیم. با این وجود گاهی یادمان می‌رود که لحظه‌ لحظه‌های عمر ما ارزشمندند. به کمک مدیریت زمان می‌توانیم وقت‌های اضافی و هدر رفته‌ را به فرصتی تازه برای رشد تبدیل کنیم.

 

● شخصیت شناسی MBTI

بسیاری از تصمیمات اشتباه ما براساس عدم شناخت مناسب نسبت به خودمان اتفاق می‌افتد. سیستم MBTI‌  ابعاد تازه‌تری از ما را نشان می‌دهد که در انتخاب شغل، همسر و دوستان‌ بهتر می‌تواند سودمند باشد.

 

● برقراری ارتباط

داشتن ارتباطات موثر و مستحکم همانطور برای یک مدیر یا بازاریاب مفید است می‌تواند برای افراد عادی با شغل‌های گوناگون هم موثر واقع شود و به ایجاد ارتباط بهتر با افراد نزدیک منجر شود.

سروش پویان‌فر

سروش پویان‌فر

آشنایی من با دنیای دیجیتال به اولین کامپیوترم که پنتیوم 2 بود، برمی‌گردد. همزمان با افول وبلاگ‌نویسی فارسی از آخرین بازمانده‌هایش شدم و همچنان سال‌هاست که رسیدن به رویاهایم را از راه نوشتن دنبال می‌کنم. با این فرق که قبل‌تر، به دنبال هیجان بودم و امروز برای رسیدن به آرامش، سراغ هر کوچه‌ای را می‌گیرم!

2 دیدگاه

  • ممنون از سایت بزرگ فرانش

    پاسخ

    • خواهش میکنم عزیز

دیدگاهتان را بنویسید