{{serviceMessage.text}}
مدت زمان تقریبی مطالعه: ۳ دقیقه   |   نویسنده:‌ فرانش

ادوبی میکسامو را خرید: قدرت ۳بعدی در دستان طراحان

ابزارهای ۳بعدی در سال‌های اخیر راه درازی را آمده‌اند، اما به خاطر هزینه‌ی بالا و آموزش‌های حرفه‌ای لازم برای یادگیری تکنیک‌های پیچیده‌ی آنها، هنوز هم برای اغلب طراحان به‌طور کلی در دسترس محسوب نمی‌شوند.

با این حال استفاده از ۳بعدی در کارهای ۲بعدی به کار طراحی ما انعطاف بیشتری می‌دهد و برای سایت‌های تعاملی، محتوای بازی، ویدیو و چاپ ۳بعدی خروجی بهتری به دست می‌دهد. کار ۳بعدی یکی از پرتقاضاترین مهارت‌ها برای طراحان است، ولی استفاده از آن با ابزارها و فناوری فعلی خیلی سخت است. اخیرا ادوبی حرکتی را شروع کرده تا این شکاف بین قدرت و کاربردپذیری را پر کند، حرکتی که از سال پیش با امکانات جدید Photoshop CC برای ساده‌تر کردن کار و چاپ ۳بعدی شروع شد.

و حالا، ادوبی گام دیگری برداشته است تا قدرت ۳بعدی را در دستان طراحان قرار دهد. با خرید Mixamo، شرکتی که به طراحان کمک می‌کند انواع گسترده‌ای از شخصیت‌ها و انیمیشن‌های ۳یعدی را بسازند و تغییر دهند، ادوبی سعی دارد مزیت‌های برجسته‌ای برای جامعه‌ی طراحان ارائه دهد:

  • افزایش تولید و بهره‌وری با استفاده‌ی مجدد از اشیائی که حالا به راحتی می‌شود آنها را به شکل ۳بعدی تنظیم و دلخواه‌سازی کرد.
  • انعطاف‌پذیری بیشتر در اعمال تغییرات در نورپردازی، محیط، چشم‌انداز، و جنس بافت‌ها.
  • ایجاد صحنه‌های واقعی‌تر در پروژه‌ها به کمک نورپردازی، انعکاس، و سایه‌های نزدیکتر به واقعیت.
  • تولید گزینه‌های خروجی بهتر هم در خروجی ثابت و هم متحرک.
  • ایجاد بسته‌ها، تعریف محصول، و نمونه‌های اولیه‌ی واقع‌گراتر قبل از تولید.

طراحان همین امروز هم به کمک فتوشاپ سی‌سی خروجی‌های ۳بعدی متنوعی تولید می‌کنند، ولی ادوبی به دنبال آن است که کارهایی که می‌توانیم با فتوشاپ سی‌سی و محتوای ۳بعدی انجام دهیم را قدرتمندتر سازد و در همین حال این کار را ساده‌تر کند تا آدم‌های بیشتری بتوانند از این قابلیت‌ها و مزیت‌ها بهره ببرند. با یکپارچه‌سازی فناوری میکسامو در فتوشاپ سی‌سی، طراحان قدرت بیشتری در خلق، تنظیم و دلخواه‌سازی، دستکاری، تجهیز و به حرکت درآوردن محتوای ۳بعدی خواهند داشت، و همین‌طور می‌توانند از ده‌ها هزار مدل ۳بعدی با کیفیت و حاضر و آماده استفاده کنند، از جمله کاراکترهایی که به راحتی می‌توانند به داخل پروژه‌ها بکشند.

دست دادن دو مرد ۳بعدی در فتوشاپ

هر روز انتظارها از طراحان بیشتر می‌شود تا صحنه‌های عکس‌مانندی خلق کنند که در دنیای واقعی وجود ندارد. و با اینکه این کار همین امروز هم در فتوشاپ سی‌سی انجام می‌شود، ولی قرار است این کار دقیق‌تر و ساده‌تر از قبل ممکن شود. آمیخته‌ای از تغییرات مختلف در فناوری‌های ۳بعدی همه‌ی این کارها را در آینده‌ی نزدیک آسان خواهد کرد. اول از همه، ظهور فناوری اسکن ۳بعدی که تقاضا برای محتوای ۳بعدی آماده و باکیفیت را بیشتر خواهد کرد. دوم، بهبود فناوری سخت‌افزار که کار با محتوای ۳بعدی را بر روی دستگاه‌های عادی و حتی تبلت راحت‌تر خواهد کرد. و در آخر، تلاقی محتوای باکیفیت و ابزارهای قدرتمند در خدمت طراحان گرافیک.

شاخه‌ی شخصیت‌ها یکی از بالاترین رشدها در محتوای ۳بعدی دارد و امروز موارد جالبی از استفاده از آن در طراحی گرافیک می‌بینیم. ادوبی در ویدیویی که در این مطلب آورده‌ایم از فتوشاپ سی‌سی استفاده کرده تا یک شخصیت تجهیزشده و متحرک را از میکسامو به یک تصویر اضافه کند.

ولی این تازه شروع کار است. این شروع حرکتی است که در آینده‌ی نزدیک مرزهای قابلیت‌های ابزارهای ۳بعدی را جابجا خواهد کرد.