{{serviceMessage.text}}
مدت زمان تقریبی مطالعه: ۳ دقیقه   |   نویسنده:‌ فرانش

باورهای نادرست تجربه کاربری (UX)

در دنیای طراحی تجربه کاربری (UX) بعضی باورهای نادرست وجود دارد که در این مجموعه، با یک سلسله مطالب آموزش تجربه کاربری بعضی از این تصورات غلط را بررسی و رد می‌کنیم.

باور شماره ۹: طراحی باید اوریجینال باشد

این بحث و جدل همیشه وجود داشته که آیا طراحی وبسایت باید هر بار اصیل و بدیع باشد، یا آنکه از نمونه‌های موفق گذشته تقلید شود؟

باور شماره ۸: تصاویر قشنگ، تجربهٔ کاربری را بهتر می‌کنند

تست‌های کاربردپذیری و پژوهش روی حرکات چشم نشان داده که عکس‌های به اصطلاح آرشیوی (stock) و دیگر عناصر گرافیکی تزیینی به ندرت چیزی به وبسایت اضافه می‌کنند و بیشتر به تجربهٔ کاربری آسیب می‌زنند تا آنکه بهترش کنند.

باور شماره ۷: کار گرافیکی روی یک عنصر آن را توی چشم می‌آورد

یکی از دام‌های معمول در طراحی وب این است که با ارائه‌ای پرزرق و برق و گرافیک سنگین بخواهیم روی تکهٔ خاصی از محتوا تاکید کنیم. اما این رویکرد معمولا آن عنصر را بیشتر از چشم دور می‌کند.

باور شماره ۶: دسترسی‌پذیری خوب سایت را زشت می‌کند

سایتی که دسترسی‌پذیری خوبی دارد لزوما نباید زشت شود. از آنجا که ظاهر بصری محتوای سایت توسط استایل‌شیت مشخص می‌شود، دسترسی‌پذیری به خودی خود نباید تاثیری روی طراحی بصری بگذارد.

باور شماره ۵: دسترسی‌پذیری پرهزینه و سخت است

ساختن سایتی که از ابتدا دسترسی‌پذیری بالایی دارد از صفر، عملا بیشتر از ساخت سایتی با دسترسی بد هزینه‌بر نیست. اما تصحیح یک سایت با دسترسی‌پذیری ضعیف ممکن است شما را به زحمت بیاندازد، اگرچه همیشه در درازمدت سودمند است.

باور شماره ۴: طراحی یعنی خوشگل کردن وبسایت

تصور نادرستی که از کار و هدف طراحی رابط کاربری وبسایت وجود دارد. در حالی که طراحی وب (یا حتی اپ موبایل) هدف بزرگتری دارد.

باور شماره ۳: مردم اسکرول نمی‌کنند

بعضی از طراحان وب و تجربه کاربری فکر می‌کنند کاربران هنوز با مفهوم صفحات بلند و اسکرول کردن برای دیدن باقی صفحه غریبه‌اند.

باور شماره ۲: قانون سه کلیک

این تصور از قدیم وجود داشته که کاربر برای رسیدن به نقطه مورد نظرش حوصله بیش از سه کلیک را ندارد، و اگر بیشتر از این طول بکشد، سایت را ترک خواهد کرد.

باور شماره ۱: کاربر نوشته‌ها را می‌خواند

خیلی‌ها صفحه سایت‌شان را پر از متن و نوشته می‌کنند با این تصور که کاربر به این نوشته‌ها توجه می‌کند و آنها را می‌خواند.