{{serviceMessage.text}}
مدت زمان تقریبی مطالعه: ۲ دقیقه   |   نویسنده:‌ فرانش

باور شماره ۸: تصاویر قشنگ، تجربهٔ کاربری را بهتر می‌کنند

تست‌های کاربردپذیری و پژوهش روی حرکات چشم نشان داده که عکس‌های به اصطلاح آرشیوی (stock) و دیگر عناصر گرافیکی تزیینی به ندرت چیزی به وبسایت اضافه می‌کنند و بیشتر به تجربهٔ کاربری آسیب می‌زنند تا آنکه بهترش کنند.

چنین تصاویری که از اینترنت می‌خریم یا دانلود می‌کنیم معمولا به موضوع وبسایت یا صفحه مرتبط نیستند و اطلاعات مفیدی هم درون خود ندارند. کاربران معمولا از روی چنین عکس‌هایی می‌گذرند و حتی ممکن است از دست آنها اعصابشان خراب شود.

پژوهش‌ها روی کاربردپذیری گرافیک تزئینی:

  • تست‌های کاربردپذیری شرکت User Interface Engineering روی انواع مختلف کار گرافیکی نشان داد که محتوا و هدایت گرافیکی مفید است اما گرافیک تزیینی اغلب بیشتر ضرر می‌رساند.
  • جاشوا برووِر (نویسندهٔ کتاب «طراحی برای رسانه‌های اجتماعی») می‌گوید هرگونه ارتباط تصویری که در صفحه گنجانده می‌شود باید روی پیام مورد نظر تاکید کند و عکس‌های دانلودی جعلی ممکن است به کارتان آسیب بزند. – یک تصویر هزار کلمه می‌ارزد، به جز وقتی که نه
  • پژوهشی روی حرکات چشم نشان داد که توقفی روی تصاویر تزئینی نمی‌شود؛ به جایش مردم دنبال محتوا هستند و پارازیت بصری نامرتبط را نادیده می‌گیرند.
  • حتی آیکون هم گاهی نسبت به متن برتری ندارد. – آیکون واقعا گویاتر از کلمه است؟
  • خیلی وقت‌ها از تصاویر تزیینی برای تاکید روی عنصر خاصی در صفحه استفاده می‌شود اما این روش اغلب باعث می‌شود آن عنصر کمتر دیده شود. («باور شماره ۷: کار گرافیکی روی یک عنصر آن را توی چشم می‌آورد» را ببینید.)

از مجموعهٔ باورهای نادرست تجربه کاربری