{{serviceMessage.text}}
مدت زمان تقریبی مطالعه: ۴ دقیقه   |   نویسنده:‌ فرانش

بهینه‌سازی صفحه‌ی فرود با گوگل آنالیتیکس

گوگل آنالیتیکس یک ابزار قدرت در ارزیابی عملکرد وبسایت است. این ابزار به کسب‌وکارهای آنلاین و طراحان وب کمک می‌کند تا تصویر واضحی از شیوهٔ تعامل کاربران وبسایت با محصولات و خدماتشان داشته باشند. به کمک گوگل آنالیتیکس می‌توانند بفهمند کدام صفحات از همه موفق‌ترند و کدام‌ها نیاز به کار بیشتری دارند.

اما برای اینکه بیشترین بهره را از آمار و نکاتی که گوگل آنالیتیکس فراهم می‌کند ببرید، باید بتوانید این اطلاعات را با اطمینان تفسیر کنید. و فقط با این کار است که می‌توانید از آن برای ایجاد تغییرات موثر استفاده کنید.

صفحهٔ فرود جای خیلی خوبی برای شروع است. این نقطه‌ای است که بازدیدکنندگان وارد وبسایت می‌شوند، و برخلاف باور عمومی، همیشه هم صفحهٔ خانه نیست. فهمیدن اینکه که کاربر از کجا وارد وبسایت می‌شود و در نقطهٔ ورود چه کار می‌کند، راه خیلی خوبی است که کارآیی هر صفحه و هر مسیر کاربری را ارزیابی کنیم. اگر هنوز چندان با گوگل آنالیتیکس آشنایی ندارید، این آموزش سادهٔ گوگل آنالیتیکس را ببینید و بعد ادامه بدهید.

شروع

در گوگل آنالیتیکس، به بخش Content Pages => Site Content => Landing Page بروید تا آمارهای فرود را ببینید. در آنجا خواهید دید که کدام صفحات بیشتر از همه فرود داشته‌اند، و متوسط زمانی که در سایت صرف شده، تعداد صفحاتی که در هر بازدید دیده شده، درصد بازدیدکنندگان جدید و bounce rate یا نرخ پرش را هم می‌بینید.

صفحه فرود, لندینگ پیج, landing pages, google analytics
محل لینک صفحه‌های فرود در گوگل آنالیتیکس

صفحه‌های فرود و رهیابی (Navigation)

شناسایی صفحه‌هایی که احتمال فرود آمدن در آنها از همه بیشتر است می‌تواند برخی مشکلات در رهیابی کاربر در سایت را مشخص کند. اگر کاربر مثلا بیشتر از همه سر از صفحهٔ وبلاگ شما در می‌آورد، باید خیلی سریع و واضح به او نشان بدهید که در سایت دیگر چه چیزهایی دارید که ارائه بدهید. از هر نقطه‌ای که وارد سایت می‌شوند، گشتن و پیدا کردن راه باید برایشان آسان باشد. حتی در صفحه‌هایی که محتوای ثابت دارند - چیزهایی مثل صفحات وبلاگ یا اطلاعات بیشتر - باید درونش فراخوان به عمل و جهت‌دهی غریزی به باقی وبسایت داشته باشد.

Bounce Rate یا نرخ پرش

«پرش» یعنی کاربر پس از ورود به سایت بلافاصله آن را ترک کند، بدون آنکه هیچ عمل دیگری انجام دهد، مثلا اینکه روی صفحهٔ دیگری کلیک کند، ثبت‌نام سایت را تکمیل کند یا خریدی انجام بدهد. «نرخ پرش»، درصد بازدیدکنندگانی است که «می‌پرند». اگر نرخ پرش بالا است، به این چهار نکته توجه کنید:

  1. آیا کلمات کلیدی که بازدیدکنندگان را به وبسایت شما می‌آورند، به خدمات شما مرتبط هستند؟ بد نیست محتوای درون سایت را به شکلی اصلاح کنید که برای عبارت‌های مورد جستجوی مرتبط بهینه شود.
  2. آیا صفحهٔ فرود تشویق به ادامهٔ استفاده می‌کند؟ اگر طراحی شما به اندازهٔ کافی غریزی نباشد یا نتواند مسیر بصری معقولی را دنبال کند، ممکن است بازدیدکننده گیج شود و سایت را ترک کند. کاربران وب بی‌حوصله‌تر از آن‌اند که پیدا کردن راهشان در یک وبسایت پیچیده را یاد بگیرند. همه چیز را ساده نگه دارید و کاربران را به واضح‌ترین و سرراست‌ترین شکل هدایت کنید.
  3. آیا صفحه سریع باز می‌شود؟ بیشتر تخمین‌ها گویای آن است که اگر صفحه‌ای که بازدیدکننده رویش فرود می‌آید در عرض چند ثانیه بالا نیاید، او «می‌پرد». وبسایت را با یک سرعت‌سنج وبسایت امتحان کنید تا آمار مشخصی از زمان بارگذاری صفحه در مناطق مختلف به دست بیاورید.
  4. آیا صفحهٔ فرود «فراخوان به عمل» یا کال تو اکشن واضحی دارد؟ اگر به محض فرود برای کاربر واضح نباشد که سایت شما چه می‌کند و چرا وجود دارد، آنقدرها برای فهمیدنش در سایت درنگ نمی‌کند.
گوگل آنالیتیکس, Google Analytics
از نرخ پرش کمک بگیرید و صفحات مشکل‌دار را شناسایی کنید و متناسب با مشکل، راهکارهای خلاقانه‌ای طرح بریزید.

تنظیم کردن آمارگیری

برای کاربران مسلط به گوگل آنالیتیکس، بی‌نهایت امکان وجود دارد. اگر واقعا می‌خواهید نقاط ضعف صفحه‌های فرودتان را پیدا کنید، می‌توانید گزارش‌های مخصوصی تنظیم کنید که نشان بدهد کدام مسیرها در وبسایت بیشترین تبدیل را به دست می‌دهد، و روی افزایش این مسئله در هر صفحه کار کنید. Dimensions یا بعدهای گزارش، landing pages یا «صفحه‌های فرود» خواهد بود و معیارش چیزی مثل entrances یا «ورودی‌ها»، abandonment rate یا «نرخ رها کردن»، goals completed یا اهداف تکمیل شده، و value in $ یا ارزش برحسب دلار. (می‌توانید نگاهی به دیکشنری جامع بعدها و معیارهای گوگل آنالیتیکس هم بیاندازید.)

قطعه‌های پیشرفته

بعد می‌توانید نگاهی هم به advanced segments یا قطعه‌های پیشرفته بیاندازید، تا روی عبارات جستجو روی صفحات فرود یا جریان ترافیک خاصی تمرکز کنید (مثلا، ترافیک از توییتر یا یک سایت لینک‌دار). برخی عبارت‌ها یا مسیرها هم نرخ تبدیل بالاتری می‌دهند. وقتی که این اطلاعات را به دست آوردید، می‌توانید به دقت دربارهٔ اینکه چرا اینطور است فکر کنید و بعد دربارهٔ راهکارهای بهبود عملکرد هر قطعهٔ مجزا ایده‌پردازی خلاق کنید. در آموزش گوگل آنالیتیکس هم می‌توانید کمی دربارهٔ سگمنت یا قطعه‌ها یاد بگیرید.

حرف آخر

همیشه یک دلیلی هست که مردم در وبسایت شما اکشن داشته باشند. پیگیری آمار این عمل‌ها به هر وبمستری کمک می‌کند، از مبتدی تا حرفه‌ای. آزمایش تغییرات، و بعد ثبت اینکه هر تغییری در وبسایت چه تاثیری بر تعامل کاربر دارد، در ماموریت بی‌پایان بهینه‌سازی صفحه‌های فرود بسیار باارزش خواهد بود.

منبع: Usability Geek