{{serviceMessage.text}}
مدت زمان تقریبی مطالعه: ۴ دقیقه   |   نویسنده:‌ فرانش

۶ کاری که در صفحه‌ی فرود نباید انجام داد

صفحه‌ی فرود یا landing page کلید تبدیل بازدیدکننده‌ی وبسایت به مشتری است. بسته به هدف وبسایت شما، این تبدیل ممکن است از پر کردن فرم اشتراک تا خرید یک محصول متغیر باشد.

بهینه‌سازی صفحه‌ی فرود (LPO) از موثرترین عوامل بر متقاعد ساختن مخاطب هدف است، چون هدفش آن است که ظاهر و محتوا را به شکلی یکپارچه کند که وبسایت نمایش بیشتری داشته باشد، جذابتر شود، و به کارآفرین کمک کند تا به هدفِ ارزش/درآمد اضافی که برای کسب‌وکارش تعیین کرده برسد. با این وجود، خیلی از وبسایت‌ها اهمیت بهینه‌سازی صفحه‌ی فرود را درک نمی‌کنند. در نتیجه اشتباهاتی می‌کنند که نه تنها با اهداف واقعی صفحه‌ی فرود تناقض دارد، بلکه به اعتبار وبسایت یا برند نیز صدمه می‌زند. همان‌طور که قبلا درباره‌ی ترفندهای نویسندگی در صفحه‌ی فرود گفتیم و روش‌هایی برای بهبود نرخ پرش وبسایت شما ارائه دادیم، حالا می‌خواهیم نگاهی بیاندازیم به چند اشتباهی که باید از آنها دوری کرد.

۱. فرم‌های پیوستن و پرکردنی متعدد

فرم راه خیلی خوبی برای افزایش لید، افزایش دموگرافیک بازاریابی و ترویج و تبلیغ محصولات است. با این حال استفاده‌ی بیش از حد از فرم‌ها هدف ما را خراب می‌کند. وبسایت‌های زیادی هستند که بدون هیچ ملاحظه‌ای از کادرهای پاپ‌آپ، سایدبار (نوار پهلویی)، و پانوشت برای جاگذاری فرم استفاده می‌کنند. این استفاده‌ی گسترده فقط بازدیدکننده را آزار می‌دهد و احتمالا شاهد افزایش bounce rate یا نرخ پرش سایت خواهید بود. بازدیدکننده‌ای که به صفحه‌ی فرود می‌آید، بیشتر خود محتوا برایش مهم است تا آنکه بخواهد حتی قبل از دیدن چشمه‌ای از کیفیت محتوا، مشترک آن شود. و برعکس، استفاده‌ی هوشمندانه و متعادل از فرم‌های پرکردنی در صفحه‌ی فرود کمک می‌کند که مشترکین واقعی و باکیفیتی در لیست ایمیل خود داشته باشید.

نکته‌ی حرفه‌ای: در صورت امکان فقط یک فرم پرکردنی در صفحه‌ی فرود قرار دهید (و متن موجود در صفحه‌ی فرود را هم فقط به اطلاعات مهم محدود کنید.)

۲. ارائه‌ی دانلود رایگان بدون پیوستن به سرویس

صفحه‌ی فرود, فرم پرکردنی, دانلود رایگان

چه دانلود رایگان یک کتاب الکترونیک باشد و چه یک ویدیو، همیشه حتما دانلود آن را از طریق یک فرم پیوستن به سرویس ممکن کنید. وقتی دانلود رایگان باشد، کاربر دیگر آن زحمت اضافه را نمی‌کشد که فرمی را پر کند. این فرصتی است تا فهرستی از مشتریان بالقوه بسازید که واقعا به چیزی که عرضه می‌کنید علاقه دارند، چرا باید چنین فرصتی را از دست بدهید؟

۳. فقط به یک فرایند بهینه‌سازی تکیه نکنید - خودتان هم تحقیق کنید

بهینه‌سازی صفحه‌ی فرود هیچ قانون معینی ندارد که برای همه‌ی انواع کسب‌وکارها جواب بدهد. برای بعضی‌ها، دانلود رایگان کمک زیادی می‌کند، اما برای بعضی دیگر کافی نیست. لازم است که خودتان هم تحقیق کنید و از درگاه جستجوی داخلی خودتان هم سرنخ‌هایی بگیرید. از تست آ/ب استفاده کنید تا مطمئن شوید روی پرسودترین فرایند بهینه‌سازی تمرکز می‌کنید.

نکته‌ی حرفه‌ای: اگر ممکن است از گوگل آنالیتیکس برای بهبود فرایند بهینه‌سازی صفحه‌ی فرود کمک بگیرید.

۴. نگذاشتن پیشنهاد ویژه در صفحه‌ی تشکر

صنعت شما هر چه که باشد، مشتری همیشه به دنبال نوعی پیشنهاد ویژه روی محصولات/خدمات است. سعی کنید از هر فرصتی برای ارائه دادن این پیشنهادها و گرفتن واکنش (engagement) استفاده کنید. اگر پیشنهاد ویژه‌ای در صفحه‌ی تشکر قرار دهید احتمال بیشتری دارد مشتری به وبسایت بازگردد تا آنکه فقط یک قدردانی ساده کرده باشید. واکنش‌دهی مشتری برای هر کسب‌وکاری حیاتی است و یادتان باشد که مشتری کنونی بیشتر و بهتر به کسب‌وکار شما رونق می‌دهد تا مشتری جدید.

نکته‌ی حرفه‌ای: وقتی مشتری سر از صفحه‌ی تشکر درمی‌آورد همیشه می‌توانید از او بخواهید که نظرش را بگوید.

۵. سلسله‌مراتب نادرست در صفحه‌ی فرود

هر صفحه‌ی فرود موفقی از سلسله‌مراتب استاندردی از محتوا بهره می‌گیرد. مثلا تا وقتی که بازدیدکننده درک نکرده که چه مزایایی دریافت می‌کند نمی‌توانید از او بخواهید که فرم پیوستن/ثبت‌نام را پر کند. خودتان را جای بازدیدکننده بگذارید و به این فکر کنید که از وبسایتی مثل خودتان چه انتظاری دارید. خیلی مهم است که صفحه‌ی فرود بیشتر روی اهداف تبدیل تمرکز کند تا آنکه مشترکین ایمیل و دنبال‌کنندگانش را زیاد کند. همه چیز از محتوای متنی، تصویر، پیوند، فرم تا محصول و غیره باید با همدیگر هماهنگ و همراه باشد.

۶. فراخوان به عمل (کال تو اکشن) متعدد در یک صفحه

فراخوان به عمل (کال تو اکشن) متعدد

اینکه از مشتری زیاد سوال بپرسید یا از او بخواهید چندین کار همزمان را انجام دهد همیشه باعث سردرگمی می‌شود. نمی‌شود از بازدیدکننده انتظار داشت هم فرم پیوستن را پر کند، مثل لینک شبکه‌های اجتماعی، و هم همزمان از دانلودهای رایگان استفاده کند. تبلیغات پیوندی که بازدیدکننده را به صفحه‌ی دیگری ببرد هم کاملا مردود است. این کار فقط باعث می‌شود حواس بازدیدکننده پرت شود و نتواند به درستی محصولات/خدمات شما را درک کند.

نکته‌ی حرفه‌ای: از اضافه کردن تبلیغ زیاد به صفحه‌ی فرود پرهیز کنید چون بازدیدکننده محتوا لازم دارد نه تبلیغ.

تبلیغات و آگهی‌های متعدد

 

در بسیاری مواقع، صفحه‌ی فرود تنها فرصت موجود برای تاثیرگذاری مثبت و ایجاد انگیزش و جاذبه است. گرچه شاید بهینه‌سازی صفحه‌ی فرود کار پیچیده‌ای به نظر برسد، ولی مهمترین نکته، درک کردن کاربر است.

منبع(+)